reklam

Avropa Liqasının qrup mərhələsində III turun oyunları keçirilib. 

İdmanxeber.com-un məlumatına görə, 12 qrupda 48 komanda üz-üzə gəlib.

Türkiyə təmsilçilərindən “Konyaspor” “Zalsburq”a öz meydanında uduzub. Elə səfərdə "Hoffenhaym"ın qonağı olan “Başakşəhər” də xal qazana bilməyib. 





19 oktyabr
 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

III tur

G qrupu
 
“Hapoel” – “Styaua” 1:2
Qollar: 
Qnohere, 70 (0:1); 75 (0:2), Cuenca, 87 (1:2)

“Luqano” – “Viktoriya” 3:2
Qollar: 
Bottani, 63 (1:0), Carlinhos, 69 (2:0), Krmencik, 76 (2:1), Gerndt, 88 (3:1), Bakos, 90 (3:2)


H qrupu
 
BATE – “Köln” 1:0
Qol: 
Rios, 55

“Srvena Zvezda” – “Arsenal” 0:1
Qol:
 Jiru, 85
 
“Konyaspor” – “Zalsburq” 0:2
Qollar: 
Qulbrandsen, 5, Dabbur, 80

“Marsel” – “Gimaraynş” 2:1
Qollar: 
Martins, 17 (0:1), Ocampos, 28 (1:1), Lopez. 76 (2:1)
 

J qrupu
 
“Ostersun” – “Atletik” 2:2
Qollar: 
Aduriz, 14 (0:1), Gero, 52 (1:1), Edvars, 64 (2:1), Villiams, 89 (2:2)

“Zarya” – “Herta” 2:1
Qollar: 
Silas, 42 (1:0),  Sele, 56 (1:1), Svato, 79 (2:1)
 


1.

Ostersunds

3

2

1

0

5:2

7

2.

Zorya

3

2

0

1

3:3

6

3.

Atletik

3

0

2

1

2:3

2

4.

Herta

3

0

1

1

1:3

1



 
K qrupu
 
“Nitsa” – “Latsio” 1:3
Qollar: 
Balotelli, 4 (1:0), Keysedo, 5 (1:1), Saviç, 65 (1:2); 89 (1:3)

“Sulte Veragem” – “Vitess” 1:1
Qollar: 
Kaşiya, 23-avt (1:0), Bruns, 27 (1:1) 


 
L qrupu
 
“Vardar” – “Real Sosyedad” 0:6
Qollar: 
Oyarzabal, 12, Villian Jose, 34; 42; 55; 59, La Bella, 90

“Zenit” – “Rosenborq” 3:1
Qollar: 
Riqoni, 1 (1:0); 68 (2:0); 75 (3:0) - Helland, 88 (3:1)

 
 
A qrupu
“Astana” – “Makkabi” 4:0
Qollar: 
Tvumasi, 33-pen; 42, Kabananqa, 47; 52

“Vilyareal” – “Slaviya” 2:2
Qollar: 
Necid, 18 (0:1), Danni, 30 (0:2), Triqueros, 41 (1:2), Bakka, 44 (2:2)
 
 
B qrupu 
“Dinamo” – “Yanq Boys” 2:2
Qollar: Assale, 17 (0:1), Mbokani 34 (1:1), Assale, 39 (1:2), Morozyuk, 49 (2:2)
“Skenderbeu” – “Partizan” 0:0


C qrupu
 
“Braqa” – “Ludoqorets” 0:2
Qollar: Moti, 25, Silva, 56-avt
“Hoffenhaym” – “Başakşəhər” 3:1
Qollar: Hubner, 52 (1:0), Amiri, 69 (2:0), Şulz, 75 (3:0), Napoleoni, 89 (3:1)  


 
D qrupu
 
“Milan” – AEK 0:0
“Austriya” – “Riyeka” 1:3

 
E qrupu
 
“Atalanta” – “Apollon” 3:1 
Üollar: İliçiç, 12 (1:0), Şembri, 59 (1:1),  Petaqna, 64 (2:1),  Freuler, 88 (3:1)
“Everton” – “Lion” 1:2

 
F qrupu
 
“Şerif” – “Lokomotiv” 1:1
Qollar: Mirançuk, 17 (0:1), Badibanqa, 31 (1:1) 
“Zlin” – “Kopenhagen” 1:1
Qollar: Diop, 11 (1:0), Anderson, 19 (1:1
)